top of page

 

Existujú rôzne názory o tom, ako tento svet funguje a na akých zákonitostiach sú založené deje, ktoré v ňom prebiehajú. Patríme medzi ľudí, ktorí z rôznych dôvodov začali pochybovať o tom, čo je hovorené či písané a s radosťou zisťujeme, že to stále robíme. Spochybňujeme...lebo pravda môže byť naozaj vrtkavá, aj keď je vraj len jedna. To však môžeme zistiť až keď sa naozaj dlho a dôkladne pýtame PREČO?.

PREČO sú veci ako sú...a hlavne PREČO som taký JA. A tým sa dostávame ku koreňu veci. K jej podstate...prirodzenosti...k jej NÁTURE. V tomto prípade, NÁTURE nás, troch.

Majka, Slavo a ja (Peťo)  sa pri našich diskusiách nie vždy zhodneme, ale v tých podstatných veciach predsa len áno.

Kvalita našich životov (a všetkého na planéte Zem) naozaj závisí na súlade s prírodou a jej živlami (elementmi) OHEŇ, VODA, ZEM, VZDUCH a ich vedomom vnímaní a múdrom využívaní vnútri aj navonok.

Kľúčom k vnútornému mieru a spokojnosti (ktorú ako základ potrebujeme) je CESTA SEBAPOZNÁVANIA, ktorá vedie k zlepšeniu vzťahov smerom dovnútra (k sebe samému) aj navonok.

Je viac ciest, ktoré vedú na vrchol kopca a preto má vždy zmysel spolupracovať s ľuďmi zdanlivo rôznych svetonázorov. O to viac, ak sa venujú horeuvedenému. 

Prežili sme väčšinu našich životov v mestskom prostredí. Hľadali sme korene našej prirodzenosti. Vypočuli sme volanie našich predkov. Volanie stromov, lúk a slobodných zvierat. Volanie hviezdnej oblohy s aspoň o trochu  menším svetelným smogom...prostredia s menším množstvom wifi žiarenia, hluku a klimatizácie. A tak sme mesto opustili. Aj keď...cítime, že to prichádza aj sem. Sme však pripravení, lebo vieme, s čím máme dočinenia. 

Z čoho sa neustále tešíme, je to, čo ešte nepoznáme...a je toho tak veľa. Učíme sa od susedov, od seba navzájom, od deduška alebo babičky „odvedľa“, ktorí ešte vedia, ako veci boli, keď boli dobre. Ako sa veci robili, kým to dospelo sem. Aby sme my vedeli, kam sme zašli a prípadne, po akej cestičke sa iba nachvíľku vrátiť, aby sme mohli ísť ďalej tou „svojou“ cestou na kopec a naozaj tam aj trafili.

Ale hlavne...v pohode a bez ponáhľania, priatelia. 

Okrem toho, že robíme osvetu a propagujeme zdravý životný štýl ústne či formou článkov, občas usporiadame aj nejakú verejnú akciu pre deti či dospelých (prípadne celé rodiny), kde cvičíme (Kung Fu, Čchi Kung, Joga), varíme chutné a zdravé jedlá alebo spoznávame bohatstvo našej prírody na výletoch.

Slavo Bachratý ako majster Akadémie bojových umení Škola Šeliem vedie pravidelné tréningy Kung Fu v Bratislave a okolí. V rámci ducha Akademia Natura taktiež usporadúva podujatia pre deti či dospelých. Škola Šeliem pôsobí od septembra 2017 pod mojím vedením (Peter Kotus) aj vo Vrbovciach a Velkej nad Veličkou (ČR), kde okrem Kung FU vyučujem aj Čchi Kung. Moja manželka, Majka Kotusová tu vedie kurzy zdravého varenia a herbológie.

S Majkou teda pôsobíme na myjavských kopaniciach, kam sme sa presťahovali na našej ceste za „kvalitnejším bytím“. Očisťujeme naše telá aj myseľ od nánosov minulosti pokiaľ možno prírodnými prostriedkami, náš životný priestor vnímame ako „experimentálne pracovisko“, kde si denne odpovedáme na otázky, AKO potrebujeme veci robiť a AKÉ kvality sú pre nás skutočne dôležité v konfrontácii s niekedy drsnou realitou bez príkras. Ako vždy, sme práve tu, kde sme mali byť...a odpovede na naše otázky prichádzajú neustále. Len sa nám akosi darí lepšie počúvať, než kedysi. Snažíme sa byť skromní v nárokoch na život a mierni v hodnotení...nás i okolia. Dáva nám to slobodu a priestor. A možnosť byť citliví na podnety. Aj keď, je tak veľa, čo sa ešte treba naučiť.

Preto je Akademia Natura miestom v nás, kde sme všetci študentmi a učiť sa budeme, kým to bude možné a potrebné.

Na tejto stránke sa s vami chceme podeliť o skúsenosti a postrehy z nášho experimentálneho života, ktoré môžu inšpirovať, otvoriť  nové obzory či aspoň pomôcť zamyslieť sa. Tiež vás prostredníctvom nej môžme informovať o aktivitách, ktoré robíme pre vás.

Tak čo, pridáte sa?  :D

                                                 

                                                    

FINAL SENICA.jpg
409617641_736952175017556_1573566301956704867_n.jpg
Photo_1700599245747.jpg
bottom of page