top of page

Slávnosti Jari a rozlúčka s Morenou na Planinke.

 

Jarná Rovnodennosť, čiastočné zatmenie Sĺnka a prvý jarný deň - všetky tieto výnimočné okolnosti sa stretli v tomto čase a my sme mali to šťastie, že sme mohli tento výnimočný čas stráviť spolu opäť v krásnom prostredí  školy v prírode Planika. Tentokrát prijali pozvanie naši priatelia a výnimoční duchovní a prírodní učitelia, KARPATSKÍ PECÚCHOVIA - Duchoslav a Weleslawa.

 

Bohatý program ponúkol malým aj veľkým veľa nových poznatkov z oblasti KUNG FU, cvičile sme každý deň CCHI KUNG, aby sme boli zdraví. Vyrobili sme si jedinečné a praktické tašky na zber liečivých bylín. To všetko s prírodných materiálov a vlatstnoručnou výzdobou.

 

Pod vedením Duchoslava a Weleslawy sme objavovali prvé jarné liečivé bylinky v rámci výuky herbológie a počas výletu sme navštívili aj jedno úžasné mystické miesto - prírodnú svätyňu v blízkych horách neďaleko Dechtíc.

 

V rámci slávnosti rovnodennosti sme si s Karpatskými Pecúchmi pripomenuli slovenský tradičný zvyk rozlúčky s Morenou (v spojení s duchovnou lukostreľbou) ako to môžeme vidiet, keď sa pozrieme z okna - rozlúčili sme sa dobre a Jar je krásna. :-)

Bolo nám taktiež cťou, že v ten večer Weleslawa a Duchoslav po prvý krát predstavili svoju novú knihu o obradoch našich predkov s názvom NECH SĹNKO VYJDE, ktorú sme aj pokrstili a to makom a vodou. Nech sa dobre širi medzi ľuďmi, ktorí hľadajú spojenie s prírodou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page