top of page

Úspešné skúšky technickej vyspelosti v Kung Fu vo Vrbovciach

Akadémia bojových umení Škola Šeliem rozšírila svoje pôsobenie v septembri minulého roka 2017 a otvorila pravidelné tréningy v krásnom prostredí Bielych Karpát, vo Vrbovciach.

8.3.2018 v deň osláv Medzinárodného dňa žien, sa študenti zišli v telocvični ZŠ Vrbovce z výnimočného dôvodu. Boli ním skúšky technickej vyspelosti detí a dospelých. Polročné úsilie niektorých študentov tak dospelo k príležitosti ukázať svoje kvality nielen fyzické, ale aj psychické. Cteným hosťom bol majster Školy Šeliem z Bratislavy, Slavomír Bachratý, ktorý sa tréningu zúčastnil ako hlavný skúšajúci a naozaj preveril pevnú vôľu aj pripravenosť študentov. Vekový rozsah študentov bol naozaj veľký – od 8 do 57 rokov. Keďže len tréning robí majstrov, museli sa snažiť všetci bez rozdielu. Hodinu a pol dlhý tréning v plnom nasadení, kopa námahy a potu – to všetko stálo za to. Škola Šeliem Vrbovce sa dnes môže pochváliť desiatimi žltými pásmi v stupnici "Siedmych tigrov"  v zložení sedem detí a traja dospelí.

Aj vďaka pochopeniu a podpore vedenia ZŠ Vrbovce sa k dnešnému dňu  podarilo vytvoriť vhodný model tréningov a dnes Škola Šeliem Vrbovce, pod vedením trénera Petra Kotusa, ponúka tréningy detí od 6 rokov ako aj dospelých bez vekového obmedzenia. Predmetom výuky je sebaobrana vo zvieracích štýloch Kung Fu, základy akrobacie, kondičná príprava a hlavne v prípade detí aj hry zamerané na rozvoj pohybových schopností.

Okrem vonkajšieho štýlu Kung Fu ponúka škola aj výuku vnútorných štýlov a to konkrétne Čchi Kung. Ten je známy ako cvičenie pre celkové zdravie a dlhovekosť alebo pravý elixír mladosti. Tieto tréningy sú vhodné aj pre tých starších alebo ľudí s pohybovými obmedzeniami.

Brány školy sú otvorené pre všetkých záujemcov, ktorí sú ochotní na sebe pracovať po fyzickej aj psychickej stránke, aby vďaka tomuto krásnemu umeniu boli silnejšími a vyrovnanejšími osobnosťami v prospech svoj ako aj celej spoločnosti.

 

ScreenHunter_244 Mar. 23 15.16
ScreenHunter_243 Mar. 23 15.16
ScreenHunter_245 Mar. 23 15.17
ScreenHunter_242 Mar. 23 15.15
ScreenHunter_241 Mar. 23 15.15

Zdroj: akademianatura.sk

bottom of page