top of page

MgA. Kateřina Pěkná

Sochařka, malířka, desigérka, kuchařka ( vegetariánská a veganská jídla), netradiční formy vzdělávání, rostliny - byliny

Vzdělání:

Gymázium Voděradská, Praha 10

Fakulta Výtvarných Umění VUT v Brně, atelier Figurativní sochařství Michala

Gabriela,

Ceepus stipedium Uiversity of Art and Design Cluj Napoca, Rumusko,

Erasmus stipendium Ecole Regionale des Beaux Arts, Rennes, Francie.

V současné době tvořím užitkový porcelán, porcelánové šperky nebo prostorové objekty z papíru kombinované s kresbou. Kreslím a maluju. Spolupracuji s módní návrhářkou Janou Minaříkovou na špercích a výšivkách doplňujících její kolekce. Od prosince 2016 vyrábím pro eko funebrácké trio Ke kořenům a jejich Les vzpomínek papírové urny.

Vařím vegansky a vegetariánsky na akcích v českých a slovenských ekocentrech a s Marií Hrkovou vedeme kurzy veganského vaření, bylinkářství a vaření s divokými rostlinami. 

 

V užitém i volném umění mě inspiruje příroda - krajina, živočichové, lidské tělo, tvarosloví květin a rostlin - a neviditelné světy. O rostliny,léčivé a jedlé byliny se zajímám už od dětství. Vaření také považuji za specifický typ umění. V roce 2014 jsme s Lucií Entlerovou založily Food&Fun s.r.o. a následně otevřely v Brně veganské bistro Vegaia (přejmenováno na Veg8 café). V podniku jsem působila krátce, ale můžu ho vřele doporučit(www.veg8cafe.cz).

Dříve jsem dělala vedoucí v tábornickém oddíle ČTU TK Káňata (www.kanata.cz) v  Praze, pořádala jednorázové výtvarné kurzy pro děti, jezdila na tábory. Učila jsem keramiku v rámci centra volného času v Brně Lužánkách. Působila jsem jako dobrovolník a vedoucí výtvarného kroužku v lesní mateřské školce - Lesím rodinném klubu na Tišnovsku.(lesniklub.tisnovsko.eu)

 

Většinu svého života jsem v pohybu, na cestách.

Teď žiju u Prahy, na Benešovsku.

Pohyb mě baví - hlavně chůze, běh, hatha jóga a improvizovaný tanec.

 

Miluju cizí jazyky, hlavně románské. Plynně mluvím francouzsky a anglicky.

 

Příroda a volná krajina je pro mě nepostradatelná. Snažím se žít a přemýšlet způsobem, který mě od Země a krajiny a její krásy a síly neodděluje, ale který mě s ní spojuje.

bottom of page